Wczoraj pisaliśmy o tym, że Apple planuje rozpoczęcie produkcji iPhone’ów serii 12 w fabrykach zlokalizowanych na terenie Indii. Pierwsze smartfony montowane w tym kraju trafić mają na rynek w połowie przyszłego roku. Dziś pojawiły się kolejne doniesienia o przeniesieniu produkcji kolejnych smartfonów Apple poza Chiny.

W fabryce firmy Wistron zlokalizowanej właśnie w Indiach, a konkretnie w mieście Bengaluru, produkowane będą nowe modele iPhonów SE, które sprzedawane będą na lokalnym rynku. Takie informacje opublikowane zostały na łamach serwisu The Times of India.

Warto dodać, że do tej pory firma Wistron produkowała w Indiach iPhone’y 6s, SE oraz 7. Foxconn, drugi producent smartfonów Apple montuje na terenie tego kraju modele XR oraz 11.

Inny raport, który pojawił się w serwisie El Economista sugeruje, że firmy Foxconn i Pegatron planują otwarcie fabryk w Meksyku. Pierwsze z wymienionych przedsiębiorstw planuje wykorzystać je do produkcji iPhone’ów. Firma ta posiada już pięć fabryk, które zlokalizowane są w tym kraju, ale obecnie wykorzystywane są głównie do produkcji telewizorów i serwerów. Szczegóły dotyczące planów firmy Pegatron nie są znane.

Źródła: MacRumors, 9To5Mac