Firma Western Digital - znany producent pamięci masowych - przygotowała nowy przenośny dysk SSD z popularnej serii My Passporrt.

Urządzenie dostępne w dwóch wersjach pojemnościowych - 500 GB i 1 TB - cechują niewielkie rozmiary (9 x 55 x 100 mm) i waga (45,7 g) oraz duża szybkość odczytu i zapisu danych dzięki zastosowaniu technologii NVMe. Zdaniem producenta jest to odpowiednio 1050 i 1000 MB/s (wyniki uzyskane w benchmarku CrystalDiskMark 7.0.0 dla dysku o pojemności 1 TB).

Moje pierwsze testy w programie Blackmagic Disk Speed Test wykazały, że producent aż tak bardzo się nie pomylił w swoich deklaracjach. Dla plików o różnych wielkościach od 1 do 5 GB osiągnąłem nieco ponad 900 MB/s odczytu i zapisu.

Dysk wyposażony jest w złącze USB-C 3.2 drugiej generacji (w komplecie znalazł się kabel USB-C i przejściówka na USB-A). Urządzenie oferuje zabezpieczenie zawartości hasłem i 256-bitowym sprzętowym szyfrowaniem AES.

Nowy dysk SSD WD MyPassport jest odporny na wibracje, wstrząsy i upadki (do 1,98 m) no i jest oczywiście gotowy do pracy z komputerami Mac. Wspomnieć jeszcze wypada, że całkiem nieźle wygląda, a to za sprawą obudowy wykonanej z anodyzowanego aluminium. Dysk oferowany jest nie tylko w dwóch wersjach pojemnościowych, ale i w czterech wersjach kolorystycznych: szarej, niebieskiej, czerwonej i złotej.

Sugerowane przez producenta ceny to 119,99 USD dla wersji 500 GB i 189,99 USD dla wersji 1 TB.

Więcej o nowym dysku SSD WD MyPassport już za kilka tygodni.