Kiedy w czerwcu 2019 roku Apple prezentowało podczas keynote usługę Apple Arcade jednym z przedstawionych tytułów była gra „The Pathless”. Apple wykorzystało ją także do promowania swojej nowej usługi. Gra miała ukazać się nie tylko w wersji dla Apple Arcade, ale konsoli PS4 czy komputerów PC. Prace nad nią nie zostały wstrzymane, ale jak widać znacznie się przedłużyły. „The Pathless” ostatecznie ma zostać wydana jeszcze w tym roku, ale dostępność jej także dla PS5 sugeruje, że będzie to raczej w okresie świątecznym.

To, jak „The Pathless” wygląda i o co w tej grze będzie chodzić, wyjaśnia Matt Nava z Annapurna Interactive. Bohaterka - zamaskowana łowczyni - jest mistrzynią w strzelaniu z łuku, którym posługuje się do rozbijania specjalnych talizmanów. Uwolniona z nich energia pozwala jej podróżować przez ogromny las celem pokonania ognistych demonów utrzymujących świat w ciemności. W walce ale i w podróży pomaga jej oswojony orzeł, o którego musi dbać i utrzymywać z nim stałą więź.

Gra na poniższym wideo wygląda ciekawie i ma bardzo ładną grafikę, choć pamiętać należy, że to materiał promocyjny przygotowany na potrzeby prezentacji Sony „State of Play”. Nie jest to wideo nagrane na iPadzie czy Macu. Martwi mnie to, że w opisie filmu na YouTube wymienione są tylko konsole PS4 i PS5 oraz usługa Steam. Pozostaje mieć nadzieję, że gra jednak pojawi się także w Apple Arcade.