W serwisie Twitter udostępniono zdjęcia, na których zobaczyć można układ niewielkich magnesów umieszczonych w obudowie jednego z nowych modeli iPhone’a. Magnesy ułożone są w okrąg, ale nie wiadomo jaką miałyby pełnić funkcję. Zdjęcia prezentujące taki sam układ ukazały się także w serwisie Weibo.

Układ składa się z 36 małych magnesów. Służyć mogą one do montowania smartfona w jakimś uchwycie lub do pozycjonowania urządzenia na panelu bezprzewodowej ładowarki.

iPhone

Użytkownik @EverythingApplePro twierdzi, że magnesy przeznaczone będą do drugiego z wymienionych celów, co mogłoby oznaczać, że wielkimi krokami zbliża się premiera bezprzewodowej ładowarki marki Apple.

W kwietniu tego roku pojawiły się doniesienia o tym, że inżynierowie Apple nadal pracują nad rozwojem ładowarki AirPower, a nowy prototyp jest podobno wyposażony w procesor A11. Procesor wykorzystywany będzie do zarządzania energią i rozwiąże problem związany z nadmiernym nagrzewaniem się tego urządzenia. Podobno to było przyczyną rezygnacji z wypuszczenia tej ładowarki na rynek. Zadaniem czipa będzie „kierowanie” energii o odpowiedniej mocy do poszczególnych obszarów cewki ładującej, co zapobiegać będzie przegrzewaniu się.

Źródło:MacRumors