Firma Google zaprezentowała dziś nowy model smartfona o nazwie Pixel 4a. W Stanach Zjednoczonych telefon kosztuje 349 dolarów i ma konkurować z takimi smartfonami jak na przykład nowy model iPhone’a SE.

Pixel 4a wyposażony jest w ekran z przekątną o długości 5,81 cala oraz wąskie ramki wokół wyświetlacza. Na jego pokładzie znajduje się ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 730 oraz czip zabezpieczeń Titan M, 6 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci flash i bateria o pojemności 3140 mAh. Z tyłu znajduje się aparat z jednym obiektywem o rozdzielczości 12,2 megapiksela oraz czytnik linii papilarnych. Przednia kamera wkomponowana została w ekran.

Dla porównania, nowy iPhone SE kosztuje 399 dolarów. Ma ekran z przekątną o długości 4,7 cala, a ramki wokół niego są zdecydowanie szersze niż w przypadku Pixela 4a. Napędza go procesor A13 Bionic z systemem Neural Engine trzeciej generacji oraz 3 GB pamięci RAM. Dostępny jest w trzech wariantach z pamięcią flash o pojemności 64, 128 i 256 GB. Bateria ma pojemność 1821 mAH.

Google obiecuje, że system zainstalowany w nowym smartfonie aktualizowany będzie przez trzy lata. iPhone SE pierwszej generacji zadebiutował w 2016 roku i jest kompatybilny z systemem iOS 14. Nie wiadomo jak długo Apple wspierać będzie nowy model SE.

Grafika: Google