W poprzednim tygodniu pisaliśmy o tym, że w trakcie ostatniej telekonferencji, podczas której firma Apple zaprezentowała wyniki finansowe, Luca Maestri poinformował, że tegoroczne iPhone’y trafią do sprzedaży kilka tygodni później, niż pierwotnie zakładano.

Podobne informacje opublikowane zostały dziś w serwisie DigiTimes. Autorzy tego raportu wspominają, że jesienią tego roku zaprezentowane zostaną cztery modele iPhone’ów, ale nie wiadomo kiedy rozpocznie się ich sprzedaż. Może zdarzyć się, że nie wszystkie modele trafią na rynek w tym samym czasie.

Powołując się na informacje pozyskane z łańcucha dostaw twierdzą, że jako pierwszej pojawią się dwa modele z ekranami o przekątnej 6,1 cala i obsługą sieci 5G. Nieco później do sprzedaży trafią modele z ekranami o wielkości 5,4 oraz 6,7 cala. Powodem mają być opóźnienia w dostawach płyt głównych, które wynoszą od 2 do 4 tygodni.

Warto przypomnieć, że według dotychczasowych doniesień, smartfony z ekranami o przekątnych 5,4 oraz 6,1 cala należeć będą do serii 12, a smartfony o przekątnych 6,1 oraz 6,7 cala do serii 12 Pro. Wszystkie cztery wyposażone mają być w ekrany tym OLED.

Źródło: MacRumors za DigiTimes