Firma Corning zaprezentowała kolejną generację szkła Gorilla Glass o nazwie Victus. Jest ono bardziej odporne na zarysowania niż poprzednie wersje. Dzięki nowemu rozwiązaniu użytkownicy zauważyć mają znaczy spadek zarysowań ekranów swoich urządzeń mobilnych.

W serwisie YouTube opublikowany został film, prezentujący serię testów, której poddany został nowy produkt. Wynika z nich, że Victus jest zdecydowanie bardziej odporne na upadki oraz zarysowania od swoich konkurentów.

Warto jednak zaznaczyć, że nowe szkło nie jest zupełnie odporne na zarysowania. Wiceprezes firmy, Jaymina Amina, powiedział, że żaden dostępny na rynku produkt nie jest całkowicie odporny na zarysowania powodowane przez brudu, piasek czy metal, ale Victus znacznie zredukuje przypadki zarysowań.

Co najmniej jeden producent smartfonów stwierdził, że Victus jest o wiele lepszy niż Gorilla Glass 6 i zdecydował się na wykorzystanie go w swoich urządzeniach. Jest to prawdopodobnie firma Samsung. Należy jednak pamiętać, że Apple współpracuje z tą firmą od długiego czasu i nie jest wykluczone, że nowy produkt wykorzystany zostanie także w iPhone’ach.

Źródło: MacRumors