Według danych opublikowanych przez firmę Counterpoint Research, w drugim kwartale bieżącego roku sprzedaż iPhone'ów w Stanach Zjednoczonych spadła o 23% w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku. Optymistyczne jest to, że według analityków nowy model iPhone'a SE sprzedaje się powyżej oczekiwań.

Ogólna sprzedaż smartfonów spadła w tym okresie aż o 25%. Z kryzysem najlepiej poradziły sobie firmy Samsung, Alcatel i Apple. Ich sprzedaż spadła odpowiednio o 10, 11 i 23 procent.

Apple

W przypadku Apple spadek wyhamował dzięki kwietniowej premierze nowego modelu iPhone'a SE. Smartfon ten dobrze sprzedaje się u operatorów sieci komórkowych. 30% tych, którzy zdecydowali się na zakup nowego SE posiadało wcześniej iPhone'a 6s, a kolejne 26% przesiadło się ze smartfona z systemem Android.

Warto dodać, że według analityków, nowy SE nie wpłynie na zmniejszenie sprzedaży iPhone'ów serii 12. Pozycjonowany jest on jak stosunkowo tanie urządzenie dla tych, którzy nie zwracają uwagi na brak łączności z siecią 5G oraz duży rozmiar wyświetlacza.

Źródło: MacRumors