Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA przyznało Apple patent opisujący stylusa wyposażonego w czujnik kolorów. Akcesorium, które powstanie na bazie opatentowanej technologii pobierać będzie kolor z otoczenia, który następnie przeniesiony zostanie na cyfrowy rysunek.

W dokumentacji patentowej przeczytać można, że czujnik koloru wyposażony byłby w kilka fotodetektorów zdolnych do pomiaru światła, co pozwoliłoby mu wykryć i pobrać próbkę koloru z rzeczywistego obiektu, takiego jak na przykład kwiat. Akcesorium posiadałoby także lampkę, która ułatwiłaby fotodetektorom dokładne określenie pobieranego koloru.

Detektory umieszczone byłyby po przeciwległej stronie końcówki, która współpracuje z dotykowym ekranem.

Opisano również sposób działania. Użytkownik musiałby zbliżyć końcówkę stylusa z detektorem do rzeczywistego obiektu. Po wykryciu i pobraniu koloru, byłby on umieszczany w palecie barw programu graficznego. Oznacza to, że deweloperzy będą musieli dostosować swoje aplikacje do nowej funkcji.

Stylus z taką funkcją mógłby służyć także jako narzędzie do kalibracji wyświetlaczy, dokonywania pomiarów związanych ze zdrowiem czy identyfikacją kolorów farb w projektach architektonicznych.

Warto dodać, że przyznanie patentu nie oznacza, że opisie w nim urządzenie kiedykolwiek trafi do seryjnej produkcji i sprzedaży.

Źródło: MacRumors