Oprócz systemów iOS/iPadOS 13.6 pojawiły się również najnowsze wersje watchOS oraz tvOS.

W celu pobrania systemu watchOS 6.2.8 należy w iPhonie uruchomić aplikację Watch, wejść odpowiednio w Ogólne i Uaktualnienia. Aktualizację można również pobrać bezpośrednio z poziomu zegarka - żeby wgrać system, trzeba podłączyć zegarek do ładowarki i mieć naładowany akumulator w co najmniej 50 procentach. Aktualizacja dostępna jest dla posiadaczy zegarków pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej oraz piątej generacji.

Największą nowością dla zegarka Apple Watch jest wsparcie dla funkcji cyfrowego kluczyka. Warto jednak wspomnieć, że opcja ta działa jedynie z serią 5. Dodatkowo watchOS rozszerza dostępność EKG oraz powiadomień o arytmii w Brazylii, Południowej Afryce oraz w Bahrajnie.

Natomiast tvOS 13.4.8 przeznaczony jest dla Apple TV 4 oraz 5 generacji. W celu zaktualizowania oprogramowania na Apple TV, należy wejść w Ustawienia, System, Uaktualnienia i ręcznie włączyć proces pobierania i instalowania systemu. Najnowsza wersja skupia się głównie na poprawie błędów, stabilności oraz wydajności.