W październiku ubiegłego roku polskie studio CD Projekt RED opublikowało w App Store swoją popularną grę karcianą Gwint, osadzoną w świecie znanym z książek, seriali i gier o przygodach wiedźmina Geralta. Wczoraj dość niespodziewanie dołączyła do niej kolejna podobna produkcja - Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści.

Gra Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści pierwotnie miała stanowić po prostu dodatek do Gwinta, wprowadzający oprócz nowych kart i mechanizmów rozgrywki także kampanię fabularną dla jednego gracza. Podczas prac nad projektem rozrósł się on jednak do tego stopnia, iż twórcy zdecydowali się przekształcić go w osobną grę. W efekcie otrzymaliśmy całkiem ciekawe połączenie kolekcjonerskiej karcianki i RPG, luźno powiązane fabularnie z popularną serią gier o wiedźminie. Akcja Wojny Krwi rozgrywa się przed wydarzeniami przedstawionymi we wspomnianej trylogii. Główną bohaterką gry jest królowa Meve, prowadząca partyzancką wojnę z cesarstwem Nilfgaardu z pomocą swojej niewielkiej armii (reprezentowanej przez naszą talię kart). W trakcie gry oprócz prowadzenia mniejszych i większych bitew (rozgrywanych oczywiście za pomocą kart) przyjdzie nam też eksplorować świat, rozmawiać z napotkanymi postaciami i podejmować różnego rodzaju decyzje, mogące mieć wpływ na to, jak rozwinie się fabuła.

Gra Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści dostępna jest do nabycia w sklepie App Store, gdzie kosztuje obecnie 47,99 zł. Jest to tytuł typu premium, w którym nie znajdziemy żadnych reklam ani mikropłatności.

Pobierz Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści z App Store