Niemal dwa tygodnie temu odbyła się prezentacja inaugurująca tegoroczną konferencję WWDC. Podczas prezentacji przedstawiono między innymi nowe wersje systemów operacyjnych iOS, iPadOS, macOS oraz watchOS. Redaktorzy serwisu MacRumors postanowili nagrać krótki film, na którym zaprezentowano działanie ostatniego ze wspomnianych systemów - watchOS 7.

Wśród nowych funkcji tego systemu wymieniono możliwość ustawienia na tarczy wielu komplikacji z jednej aplikacji. Do tej pory możliwe było wybranie tylko jednej komplikacji. To funkcja przydatna dla tych, którzy ciągle korzystają z jednej aplikacji i chcą aby informacje w niej udostępniane widoczne były na tarczy zegarka.

Na filmie pokazano nową tarczę Chonograph Pro z tachymetrem oraz funkcję udostępniania tarczy. Swoją ulubioną konfigurację przesłać można za pośrednictwem aplikacji Poczta lub Wiadomości.

Zgodnie z informacjami przekazanymi podczas prezentacji, nowy system monitorować będzie sen użytkownika. Dane dostępne będą w aplikacji Zdrowie. Zegarek nie dostarcza jednak informacji na temat faz snu, takich jak głęboki i lekki sen. Dostępny jest między innymi alarm, który obudzi użytkownika w najdogodniejszym momencie. Konfigurowany przez użytkownika Tryb uśpienia wyłącza wyświetlacz zegarka i aktywuje funkcję Nie przeszkadzać podczas snu. Rano zegarek aktywuje haptyczny budzik i wyświetli informacje na temat pogody czy stanu baterii.

Co ważne, że funkcja monitorowania snu nie jest bardzo energochłonna. Podczas testów, w nocy poziom baterii spadł o około 30%. Biorąc pod uwagę, że jest to wersja beta systemu, być może wynik ten będzie jeszcze poprawiony.

Wspomniano także o funkcji monitorowania mycia rąk. Uruchamia się ona automatycznie po tym jak zegarek wykryje charakterystyczne ruchy rąk oraz dźwięk bieżącej wody.

Źródło: MacRumors