Zakończona kilka dni temu konferencja WWDC była naprawdę wyjątkowa - i to nie tylko ze względu na swoją formę online, ale też zaprezentowane nowości: od nowych systemów operacyjnych przynoszących funkcje, na które wielu wciąż czekało, po - może przede wszystkim - ogłoszenie przejścia na własne procesory Apple Silicon. Podniesienie głównego numeru wersji macOS z 10 na 11 jest w tym wszystkim zmianą niewielką, ale jakże symboliczną. W numerze znajdziecie więc podsumowanie tych nowości w kolejności zmienionej, bo ułożonej w hierarchii ważności i doniosłości tych zmian.

Nie samym WWDC człowiek jednak żyje, znajdziecie też teksty o aplikacjach dla iPhone'a i iPada - Marek Gawryłowicz pisze o darmowych aplikacjach muzycznych, a Jacek Swoboda o swoim zestawie najlepszych aplikacji do codziennego użytku, które zamieniają iPhone'a w swego rodzaju szwajcarski scyzoryk. Jest też dużo recenzji różnych produktów, w tym ciekawy tekst o iPhonie SE z perspektywy użytkownika iPhone'a XR. Grzesiek Świątek przesiadł się na ten starszy i mniejszy model na czas naprawy swojego nowszego iPhone'a. Ciekawe, jak wyglądałaby przesiadka na urządzenie jeszcze starsze, np. iPhone'a 4 czy 4s?

Jak zwykle Marcel Gawron zabierze Was w podróż, tym razem  do Brazylii. Jest też recenzja serialu dostępnego w usłudze Apple TV+.

W imieniu całej redakcji życzę Wam przyjemnej lektury.

Pobierz MyApple Magazyn nr 6/2020