Podczas Keynote otwierającego konferencję WWDC wiele uwagi poświęcono Safari w macOS Big Sur. Przeglądarka zyskała m.in. nowe narzędzie z raportami o zablokowanych trackerach oraz wsparcie dla rozszerzeń WebExtension. Okazuje się, że na tym nie koniec nowości. Filmy i seriale dostępne w serwisie Netflix można już oglądać w tej przeglądarce w 4K HDR, jeśli tylko w takim formacie są dostępne.

Safari w macOS Catalina i starszych wersjach systemu nie wspiera kodeków HEVC, dlatego wideo w Netfliksie, który bazuje właśnie na tych kodekach dostępne jest jedynie w rozdzielczości Full HD. Apple zdecydowało się dodać ich wsparcie dopiero w macOS Big Sur.

4K HDR w Netfliksie wyświetlą wszystkie Maki z 2018 roku lub nowsze. Oczywiście pod warunkiem, że posiadają wyświetlacz o odpowiedniej rozdzielczości lub podłączone są do odpowiedniego monitora czy telewizora. Pamiętać też należy, że rozdzielczość Ultra HD dostępna jest w tym serwisie tylko w najwyższym abonamencie w cenie 52 zł.

Apple udostępniło też deweloperom kodek V9, który umożliwia odtwarzanie w 4K wideo z serwisu YouTube w aplikacjach dla tvOS, iOS i iPadOS. Wspomnieć także wypada, że AirPlay 2 w macOS Big Sur i iOS/iPadOS 14 wspiera strumieniowanie wideo właśnie w w tej rozdzielczości.

Źródło: 9To5Mac


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.