The Pokémon Company to należąca do Nintendo firma odpowiedzialna za gry z serii Pokémon. Dziś zapowiedziała ona nową produkcję, Pokémon Unite, w którą będzie można zagrać także na urządzeniach z systemem iOS.

Pokémon Unite będzie sieciową grą typu MOBA, na pierwszy rzut oka bardzo przypominającą jedną z najpopularniejszych gier tego typu - League of Legends - jednak w rzeczywistości dość znacznie różniącą się od niej zasadami. Wprawdzie tutaj również osią rozgrywki będą sieciowe starcia dwóch pięcioosobowych drużyn, kierujących postaciami posiadającymi różne atrybuty i specjalne umiejętności (w tym przypadku będą to oczywiście różne rodzaje tytułowych pokemonów), jednak podczas gdy we wspomnianej wcześniej grze celem było przebicie się przez fortyfikację przeciwnika i zniszczenie jego bazy, w Pokémon Unite kluczem do zwycięstwa będzie złapanie jak największej liczby dzikich pokemonów błąkających się po arenie i dostarczenie ich do wyznaczonych miejsc.

Pokémon Unite będzie efektem współpracy The Pokémon Company z chińską firmą Tencent, odpowiedzialną m.in. za popularną mobilną grę MOBA Arena of Valor (a pośrednio także za wspomniane wcześniej League of Legends, gdyż to do niej należy tworzące ją studio Riot Games). Oficjalna data premiery gry nie została jeszcze ujawniona. Wiadomo już jednak, że będzie ona dostępna na konsoli Nintendo Switch oraz urządzeniach z systemami iOS i Android, umożliwiając już na starcie rozgrywkę międzyplatformową. Podobnie jak większość dostępnych w App Store gier z pokemonami w roli głównej będzie to tytuł typu freemium, dostępny do pobrania za darmo lecz oferujący opcjonalne mikropłatności.