W ciągu ostatnich kilku tygodni pojawiło się sporo doniesień związanych z przejściem Apple z procesorów Intela na własne układy, które mają być zamontowane w komputerach Mac.

Tymczasem jeden z analityków, Ming-Chi Kuo opublikował najnowsze informacje dotyczące urządzeń Apple. Pierwszymi sprzętami z nowymi jednostkami napędzającymi mają być przeprojektowane komputery iMac oraz 13,3-calowy MacBook Pro.

Laptop ma trafić do sprzedaży jeszcze w czwartym kwartale tego roku, jednak firma rozważa opcję wprowadzenia go na początku przyszłego roku. Komputer ma wizualnie przypominać dotychczasowe laptopy.

Natomiast komputery iMac mają być dostępne w sprzedaży już w trzecim kwartale tego roku. iMac z procesorem ARM ma się cechować 24-calowym ekranem oraz zmienionym wyglądem. Warto zaznaczyć, że wcześniejsze doniesienia sugerowały 23-calowe komputery.

Natomiast w kontekście całkowitego przejścia na własne procesory, wszystkie urządzenia pojawiające się na rynku od 2021 roku będą wyposażone w chipy Apple. Cała operacja może potrwać nawet 18 miesięcy. Jeżeli plan się powiedzie to w 2022 roku nie będzie dostępnych nowych komputerów amerykańskiego producenta z procesorami Intela.

Źródło: MacRumors