Użytkownicy tegorocznych MacBooków Air i 13-calowych MacBooków Pro zaczynają licznie skarżyć się na problemy z działaniem akcesoriów korzystających ze złącza USB 2.0 podłączonych za pomocą przejściówki.

Urządzenia albo rozłączają się albo powodują zawieszenie się komputera. Niektórzy zwracają uwagę na częstsze występowanie tego typu przypadków, gdy do huba podłączone są np. dwa urządzenia korzystające ze złącza USB 2.0. Problem dotyczy szerokiego spektrum akcesoriów, w tym klawiatur i myszek, a występowanie problemu przy korzystaniu z różnych hubów i przejściówek wskazuje na to, że nie leży w samych tych akcesoriach.

Według jednego z użytkowników serwisu Reddit problem leży albo w samym chipsecie lub w systemie macOS Catalina. Zwrócił on też uwagę na to, że tego typu urządzenia, które przestają działać, pozostają na stałe w rejestrach systemu, nawet po tym, gdy zostały odłączone, co nie dzieje się w przypadku tych akcesoriów korzystających z USB 3.0. Co więcej, według niego problem nie występuje w przypadku tych hubów, które nie są transparentne, a wiec komunikacja nie przechodzi bezpośrednio do komputera i nie jest dla niego widoczna właśnie jako połączenie za pomocą USB 2.0.

Źródło: MacRumors