Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczyna właśnie zamknięte testy mPrawa Jazdy w aplikacji mObywatel, o czym poinformowało na dzisiejszym briefingu prasowym.

Obecnie mPrawo Jazdy dostępne będzie w testowej wersji programu mObywatel dla systemu Android, jednak jeszcze w wakacje możliwość dodania cyfrowego prawa jazdy pojawi się także w testowej wersji tego programu dla systemu iOS. Wśród najbliższych planów dotyczących tej aplikacji dla iOS jest także wprowadzenie logowania z wykorzystaniem biometrii (obecnie do mObywatel dla iOS trzeba logować się za pomocą hasła).

Usługa mPrawo Jazdy nie tylko wyświetli na ekranie cyfrową wersję prawa jazdy (ze zdjęciem tym samym co w cyfrowym dowodzie), ale także da użytkownikowi wgląd w liczbę punktów karnych wraz z informacją za co zostały przyznane oraz o miejscu i dacie takiego zdarzenia.

Testy rozpoczynają się w najbliższy piątek wraz z pierwszym czytaniem nowej ustawy o prawie drogowym, która m.in. znieść ma obowiązek posiadania przy sobie fizycznego prawa jazdy. Jej wprowadzenie otworzy drzwi przed możliwością korzystania z usługi mPrawo Jazdy w aplikacji mObywatel.

Podczas briefingu prasowego podano także informacje dotyczące aktualnej liczby profili zaufanych oraz użytkowników aplikacji mObywatel (bez podziału na platformy). Dane te prezentują się następująco:

  • 7 021 145 profili zaufanych
  • 1 209 881 zainstalowanych aplikacji
  • 723 533 aktywnych użytkowników aplikacji mObywatel