Na tydzień przed startem w nowej formule online konferencji WWDC oficjalna aplikacja Apple dla deweloperów doczekała się aktualizacji do paczki uniwersalnej, która zawiera w sobie także jej wersję dla macOS.

Program doczekał się nowego wyglądu widoku „Discover”, w którym publikowane są wszystkie wiadomości dotyczące nowości prezentowanych nie tylko podczas konferencji WWDC. Użytkownicy mogą teraz dodać poszczególne artykuły do ulubionych, tak jak wcześniej można było to robić z zapisami wideo poszczególnych sesji konferencyjnych. Przebudowie uległy także widoki „Browse”, w którym wyszukiwać można materiały wideo z konferencji, oraz dedykowanej jej samej widok „WWDC”, na którym dostępne są informacje na temat tegorocznej edycji.

Nowa wersja aplikacji Developer dla iOS przynosi także nowy, aktualny zestaw naklejek dla aplikacji iMessage.

Aplikacja na komputerze Mac oferuje wygodniejszy dostęp do poszczególnych treści, a to dzięki bocznemu paskowi, z wyszczególnionymi poszczególnymi kategoriami treści, jak zapisy wideo i artykuły z lat poprzednich, wyszukiwanie treści po platformie (iOS, macOS, tvOS i watchOS), czy wyszukiwanie we wspomnianych już ulubionych, materiałach pobranych lub tych najnowszych. Warto przypomnieć, że dotąd dostęp do materiałów konferencyjnych oferowała nieoficjalna aplikacja WWDC, która moim zdaniem prezentuje się zdecydowanie lepiej od tej oficjalnej, a której aktualizacji poświęcę osobny wpis.

W zaktualizowanej aplikacji pojawiły się już informacje przedstawiające szczegóły indywidualnych sesji online z inżynierami Apple, na które zapisywać się będą deweloperzy w przyszły poniedziałek (w godzinach od 15:30 do 18:30 czasu lokalnego) i we wtorek (od 6:00 do 18:00 czasu lokalnego w Kalifornii). Warunkiem możliwości zapisywania się na tego typu jednoosobowe warsztaty online jest posiadanie aktywnego (opłaconego) konta deweloperskiego w programie Apple Developer Program, Apple Developer Enterprise Program lub zwycięstwo w konkursie Swift Student Challenge. Ilość miejsc przeznaczonych na tego typu sesje jest ograniczona.

Apple poinformowało też o rychłym starcie przebudowanego forum deweloperskiego, które odpowiadać ma potrzebom szybkiej komunikacji w trakcie trwania wirtualnej konferencji WWDC. Nowe forum dostępne będzie już za dwa dni (18 czerwca).

Aplikacja Developer dla iOS i macOS w App Store