Odświeżona linia iPodów jeszcze nie pojawiła się na rynku, a Apple już przygotowało zupełną nowość. Na stronie producenta, każdy fan odtwarzaczy z logo nadgryzionego jabłka może przeczytać krótki, ale treściwy przewodnik po historii sprzętu.

Od kiedy w 2001 roku na rynku pojawił się pierwszy iPod, spojrzenie na świat muzyki cyfrowej zmieniło się w znacznym stopniu. Discmany, które niewiele wcześniej zaczęły zastępować popularne od lat 80-tych ubiegłego wieku Walkmany, zaczęły schodzić na dalszy tor wypierane przez odtwarzacz Apple. Choć iPod nie był pierwszym odtwarzaczem muzyki przenoszonej na nośnikach Flash, jest uważany za jeden z prekursorów. Spopularyzował on na szeroką skalę odtwarzacze tego typu.

Na stronie Apple dostępny jest krótki przewodnik po historii sprzętu. Oprócz informacji o iPodach z załączonymi zdjęciami poszczególnych modeli, dostępne są również dokładne opisy kolejnych etapów z życia iTunes Music Store (powstałego niespełna 2 lata po wprowadzeniu na rynek pierwszego iPoda - przyp. red.). Przewodnik obejmuje wszystkie najważniejsze wydarzenia od roku 2001 do chwili obecnej. Więcej informacji na stronie http://www.apple.com/pr/products/ipodhistory/.