Według raportu autorstwa Jeffa Pu, analityka firmy GF Securities, w przyszłym roku Apple zaprezentuje kilka urządzeń wyposażonych w ekran typu mini-LED. Będą to nowe modele iPada Pro, MacBooka Pro oraz iMaca.

Tablet pojawić ma się w pierwszym kwartale przyszłego roku i posiadać będzie ekran mini-LED o przekątnej 12,9 cala. Nowy ekran otrzymać także największy z oferowanych obecnie MacBooków Pro. Komputer zaprezentowany zostanie w drugim kwartale. W drugiej połowie roku pojawi się podobno nowy model iMaca z 27-calowym ekranem.

Warto przypomnieć, że na początku tego miesiąca analityk Ming-Chi Kuo informował, że pandemia koronawirusa nie zatrzymała procesu rozwoju urządzeń marki Apple, które wyposażone będą w ekrany typu mini-LED.

Kuo twierdzi, że w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat Apple planuje premierę od czterech do sześciu urządzeń z wyświetlaczami typu mini-LED. Doniesienia opublikowane przez Pu są więc zgodne z raportem Ming-Chi Kuo.

Wyświetlacze mini-LED charakteryzują się cieńszą i lżejszą konstrukcją niż ekrany typu OLED. Ich wykorzystanie pozwoli na projektowanie cieńszych urządzeń lub montowanie bardziej pojemnych akumulatorów przy zachowaniu tych samych wymiarów urządzeń.

Źródło: MacRumors