Smartfony marki Apple uplasowały się na pierwszym miejscu w rankingu dotyczącym zadowolenia klientów. Badanie przeprowadzane zostało wśród obywateli Stanów Zjednoczonych.

iPhone'y uzyskały 82 na 100 możliwych punktów. To wzrost o jeden punkt w porównaniu do poprzedniego roku. Na drugim miejscu znalazły się telefony firmy Samsung, a na trzecim LG. Uzyskały one odpowiednio 81 i 79 punktów.

iPhone

Według przeprowadzonych badań, właściciele iPhone'ów, bardziej niż w poprzednich latach, zadowoleni z żywotność baterii.

Wyniki są nieco inne w przypadku ranking poszczególnych modeli smartfonów. Pierwsze trzy miejsca przypadły koreańskiemu producentowi. Na podium znalazły się kolejno Galaxy Note 9, Galaxy S9+ oraz Galaxy S10. Pierwszy z nich uzyskał 85 punktów, a dwa następne po 84. Na kolejnych miejscach uplasowały się odpowiednio iPhone XS Max i iPhone X z notą 84 i 83 punktów.

iPhone

Amerykański rynek smartfonów zdominowany jest przez firmy Apple i Samsung. Wśród osiemnastu modeli, które uzyskały 80 punktów i więcej znalazł się tylko jeden smartfon innej marki - Stylo 5 od LG.

Badanie przeprowadzone było wśród ponad 27 tysięcy respondentów w okresie od 15 kwietnia 2019 do 20 marca 2020 roku.

Źródło: MacRumors za ACSI