Według doniesień Jona Prossera, Apple pracuje podobno nad limitowaną wersją okularów wykorzystujących technologię rozszerzonej rzeczywistości, które wyglądać będą jak okulary, które nosił Steve Jobs. Będą mieć więc okrągłe soczewki oraz bezramkową konstrukcję.

Według Prossera okulary Apple Glasses dostępne będą w różnych stylach, a dostępność wersji „Steve Jobs Heritage” ograniczona będzie czasowo. Nie wiadomo z jakich materiałów wykonana będzie ta specjalna edycja, ani ile będzie kosztować.

Co więcej, Prosser twierdzi, że widział okulary Apple i są one bardzo eleganckie. Jedne z nich podobne były do klasycznego modelu Wayfarers marki Ray-Ban, a drugie przypominały właśnie okulary Jobsa.

Urządzenia nie są wyposażone w żaden rodzaj projektorów i wyglądają jak tradycyjne okulary. Pierwsze modele mają być prostymi urządzeniami, ale kolejne generacje będą coraz bardziej zaawansowane.

Warto dodać, Mark Gurman z serwisu Bloomberg skrytykował Prossera za te doniesienia. Gurman twierdzi, że są one fikcją.

Doniesienia o okularach AR pojawiły się na łamach DigiTimes. Pierwsze partie trafią do sprzedaży jeszcze w pierwszej połowie 2021 roku.

Źródła: MacRumors, MacRumors za DigiTimes