Jak donosi 9To5Mac, wielu użytkowników nowej klawiatury Magic Keyboard skarży się na problemy związane ze szybkim zużywaniem baterii iPada, gdy jest on podłączony do klawiatury. Dzieje się tak nawet, gdy tablet znajduje się w stanie bezczynności.

Należy pamiętać, że Magic Keyboard nie ma własnego zasilania i korzysta z akumulatora iPada. Apple nie opublikowało oficjalnych informacji na temat wpływu tego akcesorium na żywotność baterii tabletu.

Trudno wywnioskować co jest bezpośrednią przyczyną problemu. Wydaje się, że klawiatura z włączonym podświetleniem powinna zużywać dużo mniej energii niż na przykład ekran iPada Pro z technologią ProMotion.

Niektórzy twierdzą, że podświetlenie klawiszy włącza się nawet wtedy, gdy ekran iPada jest wyłączony, zatem przyczyną może być przypadkowe włączanie się podświetlenia. Nie wiadomo czy problem leży po stronie oprogramowania czy sprzętu.

Z problemem borykali się miedzy innymi redaktorzy The iPad Insight. Informują oni, że w czasie dwóch godzin korzystania z klawiatury poziom baterii spadł o 25%. Kilka dni później ten sam iPad wykorzystał 45% baterii podczas 5 godzin oglądania strumieniowanego wideo z dźwiękiem odtwarzanym przez głośniki tabletu. Po wymianie klawiatury na inny egzemplarz zużycie baterii znacznie spadło. Warto zatem w takim przypadku kontaktować się ze Wsparciem Apple, ponieważ istnieje szansa, że klawiatura zostanie wymieniona.

Źródło: 9To5Mac, iPadInsight