Według informacji opublikowanych w serwisie Nikkei Asian Review, Apple nalega aby chińska firma Luxshare przejęła przedsiębiorstwo o nazwie Catcher Technology, produkujące metalowe obudowy dla iPhone'ów i MacBooków. Luxshare odpowiada obecnie za montaż słuchawek AirPods.

Autorzy raportu twierdzą, że takich ruch pozwoli zmniejszyć zależność Apple od firmy Foxconn, która wyprodukowała ponad 50% wszystkich iPhone'ów od 2007 roku. Połączenie dwóch wcześniej wymienionych firm pozwoliłoby na stworzenie dużej konkurencji dla Foxconn.

Dywersyfikacja dostawców zmniejszyłaby podatność podaży na niestabilność lokalnych gospodarek i pozwoliłaby Apple na negocjacje cenowe z wytwórcami.

Apple nieustannie stara się zmniejszać swoją zależność od innych przedsiębiorstw. Niedawno pisaliśmy, że firma z Cupertino planuje zainwestować około 334 milionów dolarów w otwarcie fabryki ekranów typu mini-LED i micro-LED w tajwańskiej strefie ekonomicznej Hsinchu. Taki ruch pozwoli utrzymać na rynku firmę, która będzie alternatywą dla Samsunga.

Źródło: MacRumors za Nikkei Asian Review