Jak informuje Bloomberg, Apple planuje rozpocząć proces powrotu pracowników do ich stacjonarnych miejsc pracy. Firma postępuje wbrew panującemu trendowi, ponieważ wiele firm technologicznych wdraża zasady dotyczące pracy zdalnej co najmniej do końca 2020 roku.

Pracownicy powracać będą do swoich biur etapami. W ciągu najbliższych miesięcy program obejmie tych, którzy nie mają możliwości pracować zdalnie lub mają z tym największe kłopoty. Pierwsi pracownicy wrócą do pracy na przełomie maja i czerwca. Drugi etap rozpocznie się w lipcu, kiedy to do biur na całym świecie powrócić ma już znaczna część personelu. Od tego tygodnia menedżerowie firmy Apple zaczynają informować swoich pracowników o terminie powrotu.

W pierwszej kolejności program obejmie inżynierów, których zadaniem jest rozwój nowych urządzeń. Większość z nich musiała zaprzestać wykonywania tych obowiązków, ponieważ dostęp do laboratoriów testowych zlokalizowanych w Dolnie Krzemowej był bardzo ograniczony albo niemożliwy.

Firma Apple od dawna kładzie nacisk na bezpośrednie kontakty pracowników i minimalizuje możliwość pracy z domu. Facebook i Google poinformowały, że większość ich personelu będzie mogła pracować z domu do końca tego roku, a niektórzy pracownicy Twittera będą mogli zdecydować się na stałą pracę w formie zdalnej.

Warto dodać, że w ostatnim czasie Apple zaczęło otwierać salony Apple Store w niektórych krajach. W tym tygodniu uruchomione zostaną sklepy w Południowej Karolinie, Alabamie, Alasce i Idaho. Poza Stanami Zjednoczonymi, sklepy otwarte zostały w Australii, Austrii, Szwajcarii, Niemczech i Korei Południowej.

Źródło: MacRumors za Bloomberg