Prawdopodobnie pod koniec czerwca Apple zaprezentuje swoje najnowsze słuchawki. Mowa o modelu Studio z linii AirPods. Redaktorzy serwisu 9To5Mac opublikowali najnowsze doniesienia związane z tymi słuchawkami.

Powołują się oni na swoje źródła związane z Apple. AirPods Studio mają być wyposażone w czujniki, które będą wykrywać, czy słuchawki znajdują się na głowie, czy na szyi. Prawdopodobnie chodzi o automatyczne wznawianie odtwarzanych treści w momencie założenia słuchawek na głowę. Natomiast umieszczenie ich na szyi, przełączy je w tryb czuwania. Będą one wyposażone również w dodatkowy czujnik, pozwalający na wykrycie lewego oraz prawego ucha, co może oznaczać, że wbudowany procesor będzie odpowiednio ustawiał kanały. Wygląda na to, że słuchawki nie będą miały na stałe przypisanej lewej oraz prawej strony, dzięki czemu niezależenie jak założymy słuchawki, będą one w odpowiedni sposób dostarczały treści. Model Studio podobnie jak wersja Pro będzie miał aktywną redukcję szumów oraz tak zwany tryb kontaktu.

Co ciekawe słuchawki podłączone do urządzeń z iOS/macOS aktywują niestandardowe ustawienia korektora dźwięku, dzięki czemu użytkownik będzie mógł w dokładniejszy sposób ustawić parametry dźwięku.

Źródło: 9To5Mac