Giulio Zompetti, deweloper i kolekcjoner sprzętu elektronicznego, zakupił kilka urządzeń, które są prototypami pierwszego modelu Apple Watcha. Pochodzą one z czasów, gdy nie było jeszcze możliwości zakupu smartwatcha Apple. Przypomnijmy, że sprzedaż Apple Watcha rozpoczęła się 24 kwietnia 2015 roku.

Zompetti nie chce ujawnić gdzie nabył prototypy. Twierdzi, że pochodzą one z pewnego zakładu utylizacji odpadów elektronicznych.

Wszystkie egzemplarze są zepsute, ale prawdopodobnie można je naprawić, ponieważ kluczowe komponenty nie są uszkodzone. Póki co żadnego z nich nie da się uruchomić, więc nie wiadomo czy i ewentualnie jakie oprogramowanie zostało na nich zainstalowane.

Co ciekawe, zakupione urządzenia różnią się od modelu, który w 2015 roku trafił do sprzedaży. Właściciel nie zdradził jeszcze szczegółów na ich temat, ale twierdzi, że są one bardzo interesujące.

Zompetti opublikował na Twitterze kilka zdjęć posiadanych przez niego prototypów i przy okazji opisał proces projektowania i rozwoju produktów, realizowany przez Apple.

Prototypy zostaną sprzedane gdy tylko odzyskają pełną funkcjonalność. Cena nie jest póki co znana, ale z pewnością nie będzie łatwo ją określić.

Źródło: AppleInsider, Giulio Zompetti - Twitter