W marcu tego roku Apple udostępniło nową wersję oprogramowania dla głośnika Home Pod. Po przeanalizowaniu kodu tego systemu okazało się, że jego najnowsza wersja oparta jest bezpośrednio na tvOS. Poprzednie iteracje tworzone były na postawie systemu iOS.

Warto dodać, że watchOS, tvOS, co za tym idzie oprogramowanie działające na HomePod to warianty systemu iOS, ale każdy z nich różni się od pozostałych. Poszczególne systemy mają między innymi swój unikalny interfejs i dostosowane są do specyfiki urządzeń, na których są uruchomione.

W związku z tym, że wszystkie wymienione systemy operacyjne oparte są na jednym rdzeniu, nie spowodowało to istotnych zmian w sposobie działania głośnika.

tvOS wydaje się być lepszą bazą dla oprogramowania Home Poda, a zmiana może w przyszłości zaoszczędzić programistom nieco pracy. Apple TV i HomePod to urządzenia, które na stałe podłączone są do zasilania i nie jest niezbędne wprowadzanie takich samych optymalizacji jak w przypadku iOS. Oba urządzenia działają również jako centra akcesoriów dla platformy HomeKit.

Kolejna przyczyną zmiany może być zakończenie wsparcia przez system iOS dla urządzeń z układem A8, w który wyposażony jest Home Pod.

Warto przypomnieć, że pisaliśmy wczoraj o doniesieniach na temat nowych urządzeń Apple. Według informacji, firma z Cupertino pracuje nad mniejszą i tańszą wersją głośnika HomePod, który ma zostać wprowadzony do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Źródło: MacRumors