Firma Piper Sandler zakończyła trwające pół roku badanie ankietowe dotyczące różnych sfer życia amerykańskich nastolatków. Pytania związane były miedzy innymi z nowoczesną technologią użytkową.

Z badania wynika, że iPhone jest nadal najpopularniejszym smartfonem wśród amerykańskich nastolatków.

Aż 85% ankietowanych na co dzień korzysta z iPhone’a, 88% spodziewa się, że to właśnie iPhone będzie ich kolejnym telefonem. To najwyższe wyniki w historii tego badania. W ubiegłym roku oba rezultaty niższe były o 2 punkty procentowe.

Nieco gorzej w tej grupie mają się smartfony z systemem Android. Jedynie 8% nastolatków planuje kupić takie urządzenie. W poprzednim roku taką deklarację złożyło 10% respondentów.

Analitycy oczekują, że pojawienie się nowego iPhone’a SE spowoduje, że wyniki te będą jeszcze bardziej korzystne dla Apple. Przewiduje się, że podstawowa wersja tego smartfona kosztować będzie 399 dolarów, co zachęci młodych ludzi do ich zakupu.

Nastolatków zapytano także o słuchawki AirPods. 52% ankietowanych ma takie słuchawki, a 18% z tych, którzy jeszcze ich nie mają, planuje je zakupić jeszcze w tym roku.

W ankiecie wzięło udział 5200 nastolatków, których średni wiek wynosi 16,2 lata, a roczny dochód gospodarstwa domowego, w którym mieszkają to 65600 dolarów.

Źródło: MacRumors za PiperSandler