Wczoraj, 3 kwietnia przypadła 10. rocznica rozpoczęcia sprzedaży pierwszego modelu iPada. W związku z tym wydarzeniem ciekawą historią podzielił się Jack Ivers, współzałożyciel Agile Partners.

W 2008 roku jego firma wydała aplikację GuitarToolkit, która jako jedna z pierwszych trafiła do sklepu App Store.

Historia rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy to Apple skontaktowało się z firmą Agile Partners w sprawie międzynarodowej kampanii reklamowej ich aplikacji. Ivers został poproszony o stworzenie kilku wersji językowych GuitarToolkit, a w efekcie tych prac aplikacja mogła cieszyć się ogólnoświatową kampanią reklamową w prasie i telewizji.

W lutym 2010 roku, zaledwie kilka dni po tym jak Steve Jobs zaprezentował pierwszy model iPada, Apple ponownie skontaktowało się z Agile Partners i zaprosiło ich do swojej siedziby w celu rozpoczęcia prac nad GuitarToolkit dla iPada. Oczywiście nie obyło się bez podpisania rygorystycznej umowy o zachowaniu poufności.

Ivers opowiedział o okolicznościach udostępnienia mu prototypu iPada. Odbyło się to w pokoju zlokalizowanym w budynku na terenie kampusu Infinite Loop.

W pokoju wisiały zasłony, które przepuszczały niewileką ilość światła, dlatego nawet gdy drzwi były otwarte nie widać było co jest w środku. Znajdowały się w nim trzy lub cztery solidne stoły, do których przymocowane były iPady. Każdy tablet zamknięty był w masywnej obudowie, wykonanej prawdopodobnie z kevlaru, wykorzystanego między innymi do produkcji kamizelek kuloodpornych. Widać było jedynie ekran i przycisk Home. Nie było nawet mowy o tym żeby zobaczyć jak wygląda tablet, jaką ma konstrukcję, jak grube są ramki wokół ekranu.

Na każdym stole znajdował się także komputer Mac z zainstalowaną aplikacją Xcode. Ekipa Agile Partners spędziła cały dzień na dostosowywaniu aplikacji do nowego wtedy iPada.

W 2010 roku aplikacja została nagrodzona w konkursie Apple Design Award.

Źródło: MacRumors