Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw, przynajmniej jeszcze kilka miesięcy temu. W chwili, kiedy oddajemy Wam nowy numer naszego magazynu, niemal każdy - nie licząc lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek, osób z obsługi technicznej służby zdrowia, a także pracowników sklepów spożywczych i innych firm krytycznych dla utrzymania zaopatrzenia w produkty pierwszej potrzeby, energię elektryczną, wodę czy internet - zatrzymany został w domu w związku z rozszerzającą się pandemią COVID-19. Zostawiając na boku kwestie tego, czy strategia powszechnego „lockdownu” przyniesie korzyści, czy nie (czy lepszy jest np. model szwedzki), warto - jeśli tylko to możliwe - odnaleźć się w obecnej sytuacji pracy zdalnej.

Z poradami na temat tego, jak zorganizować sobie domowe biuro i pracę zdalną, spieszą Jacek Swoboda i Michał Masłowski. W swoich tekstach przedstawiają szczegółowo różne narzędzia, które mogą pomóc w pracy zdalnej. Michał zwraca także uwagę na to, jak ważnym medium jest obecnie internet, który na taką zdalną pracę pozwala.

To oczywiście nie wszystkie tematy w tym numerze. Tym, którzy ciężko znoszą zamknięcie w czterech ścianach, polecam kolejny tekst podróżniczy Marcela Gawrona. Tym razem rozmawia on o podróży kamperem po USA z Norbertem Cała.

Życzę Wam miłej lektury i zdrowia!

Pobierz MyApple Magazyn nr 3/2020