Apple pozycjonuje iPada jako urządzenie, które mniej wymagającym użytkownikom zastąpić może komputer. Nie idzie to w parze z pionową orientacją tego tabletu. Przyzwyczailiśmy się, że dłuższy bok ekranu komputera znajduje się w poziomie, a nie w pionie.

Wydaje się jednak, że Apple zdało sobie z tego sprawę i powoli zaczyna zmieniać ten stan rzeczy. Logo na nowej klawiaturze Smart Keyboard Folio zorientowane jest właśnie w poziomie. Taka sama sytuacja występuje w przypadku nowej klawiatury Smart Keyboard z gładzikiem. Są to jednak mało istotne szczegóły.

Bardziej istotne jest to, że Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych przyznał Apple patent, opisujący iPada z kamerą TrueDepth umieszczoną na jego dłuższym boku.

Takie rozwiązanie znacznie ułatwiło by korzystanie z iPada w orientacji poziomej, czyli jako komputera. Wyeliminowałoby to konieczność obracania iPada do pionu w celu skorzystania z Face ID oraz przypadkowe zasłanianie kamery podczas trzymania go w orientacji poziomej.

Na rysunkach będących częścią dokumentacji patentowej widać, że Apple nie planuje rezygnacji z notcha, jednak w opisie przeczytać można, że jest to jedna z opcji. Rozważane jest również ukrycie kamery TrueDepth w ramce otaczającej ekran.

Źródło: 9To5Mac