Jak donosi Bloomberg, tegoroczna generacja iPhone'ów ze wsparciem sieci 5G pojawi się zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem, czyli jesienią tego roku, ale obecna sytuacja może przyczynić się do opóźnienia następnych generacji innych urządzeń marki Apple.

Według raportu chińskie fabryki wracają powoli do normalności, ale seryjna produkcja nowych iPhone'ów ma rozpocząć się dopiero latem. Firma Foxconn zmuszona została do odroczenia ponownego otwarcia głównego zakładu zajmującego się montażem iPhone'ów ze względu na surowe przepisy dotyczące kwarantanny. Znacząco podniesione zostały podobno premie za podpisanie umowy. Ma to przyciągnąć nowych pracowników aby firma latem była w stanie zrealizować zamówieniom na nowe smartfony.

Co więcej, Bloomberg ostrzega, że zagrożone mogą być daty premier kolejnych generacji innych urządzeń marki Apple. Koronawirus spowodował duże zakłócenia w wielu innych firmach, które są częścią łańcucha dostaw Apple. Należy pamiętać, że w jego skład wchodzi wielu poddostawców, którzy dostarczają komponenty do firmy Foxconn zanim ta zacznie montaż wyrobów gotowych.

Źródło: MacRumors za Bloomberg