O przygotowywanej przez Apple funkcji CarKey w systemie iOS, pozwalającej na zdalne otwieranie iPhone'em lub zegarkiem Apple Watch samochodu, a nawet uruchomienie w nim silnika, mówi się od kilku miesięcy.

Specjalny cyfrowy klucz, niczym wirtualna karta kredytowa, trzymany ma być w aplikacji Wallet. To jak prawdopodobnie wygląda taka karta CarKey przedstawiają zrzuty ekranu, które pojawiły się w sieci w ostatnich dniach.

Na zrzutach widać kartę wydaną przez BMW do elektrycznego samochodu BMW i8. Widać na niej także możliwość aktywowania trybu ekspresowego, w którym użycie jej nie wymaga skanowania twarzy przez Face ID. Informacje o tym, że to właśnie z BMW pracuje Apple nad systemem CarKey, pojawiły się w sieci kilka dni temu.

Poniższe grafiki budzą jednak pewne wątpliwości, m.in. błędy w tekstach („truck” zamiast „trunk”) czy interfejsie użytkownika. Nie można wykluczyć, że są fałszywe. Z drugiej strony jednak mogą pochodzić z wewnętrznej testowej wersji, w której po prostu takie błędy mogą się zdarzać, zwłaszcza, że błędy w interfejsie iOS występują w publicznych wersjach.

Według MacRumors wirtualne klucze CarKey będą mogły być udostępnianie np. przez właściciela samochodu innym jego użytkownikom, np. członkom rodziny, za pośrednictwem wiadomości iMessage. Właściciel będzie mógł ustalić czy taki udostępniony klucz działać ma stale lub tylko przez określony czas.

Źródło: MacRumors