Niezmiernie od lat moim głównym etui do iPhone'a jest akcesorium Apple - zarówno skórzane jak i silikonowe. Jednak gdy potrzebuję większej ochrony sięgam po produkty marki UAG.

Wiele razy na łamach MyApple opisywałem Wam ich akcesoria ochronne. Tym razem w ofercie firmy pojawiły się ochraniacze, które postanowiłem sprawdzić. Mowa o modelu Civilian oraz Plyo.

Obudowa UAG Civilian została wykonana z elastycznej gumy TPU oraz poliwęglanu. Natomiast Plyo z tworzywa sztucznego. Narożniki obudów zostały wzmocnione grubszą warstwą materiału co zwiększa bezpieczeństwo w trakcie upadku. Dodatkowo krawędzie wystają ponad tafle ekranu, dzięki czemu kładąc telefon wyświetlaczem do dołu nie powinien się on zarysować.

Warto zwrócić uwagę, że etui spełnia wojskowy standard MIL STD 810G 516.6 określający stopień odporności na wstrząsy, a nawet go dwukrotnie przewyższa. Wnętrze obudowy Civilian zostało wykonane z gumy oraz plastiku a jego płaska powierzchnia ma tak zwany wzór plastra miodu co według producenta przekłada się również na ochronę telefonu przy upadkach. Natomiast w drugim modelu producent postanowił na nieco inną konstrukcję, która lepiej leży w ręku, lecz zapewnia równie dobrą ochronę.

Boczne przyciski zostały powiększone, dzięki czemu są bardzo wygodne. W trakcie użytkowania nie zdarzyła się sytuacja, w której użycie przycisków telefonu byłoby utrudnione przez obudowę. Natomiast dostęp do złącza Lightning oraz „pstryczka” odpowiadającego za włączenie trybu cicheg jest dobry, lecz w przypadku tego ostatniego czasem trzeba się wysilić bardziej. Boczne krawędzie zostały wykonane z miękkiej gumy, a specjalne zdobienia mają za zadanie poprawić przyczepność etui do dłoni. Zarówno instalacja telefonu w obudowanie jak i jego wyjęcie jest niezwykle łatwe i nie powinno nikomu sprawić trudności. Oczwyiście należy pamiętać, że jest łatwe jak na taki rodzaj etui, ponieważ trzeba użyć siły.

Jeżeli szukacie odpornego etui, który uchroni Wasze urządzenia to polecam etui firmy UAG. Koszt każdego z etui to wydatek rzędu 200 zł.

Etui UAG Civilian dostępne jest również w sklepie MyApple pod adresem: KLIKNIJ TU w cenie 131 zł. Etui UAG Plyo do najnowszych iPhone 11 jak również do starszych modeli dostępne jest w sklepie MyApple pod adresem: KLIKNIJ TU w cenie od 86 zł.