Apple wprowadziło dzisiaj do oferty nowe modele iPada Pro, z ekranem o przekątnej 11 i 12,9 cala. Są one wyposażone w dwa tylne aparaty fotograficzne (jeden z obiektywem ultra szerokokątnym) oraz systemem skanowania głębi LiDAR. W ofercie pojawiła się też przeznaczona dla nich klawiatura Magic Keyboard wyposażoną w gładzik.

Nowe modele iPada Pro wyposażone są w ośmiordzeniowy procesor A12Z Bionic oraz przebudowany system odprowadzania ciepła. Dzięki niemu - zdaniem Apple - nowy iPad Pro jest szybszy i bardziej wydajny niż większość laptopów PC z systemem Windows. Nowy iPad PRo stworzony został z myślą o wymagających zadaniach, takich jak edycja wideo w 4K czy tworzenie modeli 3D.

Nowe iPady Pro wyposażone są także w szerokokątny aparat/kamerę z matrycą o rozdzielczości 12 megapikseli, do nagrywania filmów w 4K. Drugi aparat z obiektywem ultra szerokokątnym wyposażony jest w matrycę o rozdzielczości 10 megapikseli. Z kamerami sprzężony jest skaner LiDAR, który mierzy odległości do obiektów znajdujących się w kadrze. Jego zasięg wynosi pięć metrów. Z nowego skanera korzysta m.in. aplikacja Miarka, która mierzy teraz wysokość, kąt unoszenia ramion itp. Korzysta z niego także gra „Hot Lava” dostępna w usłudze Apple Arcade, wprowadzając nowy tryb rzeczywistości rozszerzonej. Urządzenia wyposażone są też w pięć nowych mikrofonów o - jak to Apple określa - studyjnej jakości.

Nowe iPady Pro działają pod kontrolą systemu iOS 13.4, który wprowadza m.in. wsparcie dla gładzika znajdującego się w nowej klawiaturze Magic Keyboard, przeznaczonej dla tych urządzeń.

Ceny:

Podstawowa wersja nowego iPada Pro z wyświetlaczem o przekątnej liczącej 11 cali (128 GB pamięci masowej, Wi-Fi), kosztuje 3899 zł. Najdroższa (1TB pamięci masowej, Wi-Fi + Cellular) to koszt 7199 zł.

Z kolei podstawowa wersja iPada Pro z 12,9-calowym ekranem (128 GB pamięci masowej, Wi-Fi) kosztuje 4899 zł. Najdroższa (1 TB pamięci masowej, Wi-Fi + Cellular) kosztuje 8199 zł.

Źródło: Apple