Już jutro, to jest 17 marca, Apple może udostępnić najnowszą, czwartą aktualizację systemu iOS 13. Sugerują to materiały marketingowe popularnej chińskiej usługi płatności - AliPlay, które pojawiły się m.in. na Twitterze.

Chińska reklama mówi m.in. o tym, ze iOS 13.4 wprowadzi wsparcie Apple Pay i aplikacji Wallet dla wspomnianej już usługi AliPlay. Podana jest też data i godzina: 18 marca, 1:00 rano. W Polsce będzie to godzina 20:00, 17 marca.

Wraz z aktualizacją iOS do wersji 13.4, Apple powinno zaktualizować także iPadOS (także do 13.4), a być może także systemy watchOS (do wersji 6.2), tvOS (do wersji 13.4) oraz macOS Catalina (do wersji 10.15.14).

Wśród najbardziej chyba oczekiwanych przeze mnie nowości w iOS 13.4 i iPadOS 13.4 jest możliwość udostępniania folderów w iCloud (coś, co Dropbox czy Google Drive oferują od lat), możliwość tworzenia uniwersalnych aplikacji (dla iOS, iPadOS i macOS), a także możliwość zamiany funkcji klawiszy ALT, CMD, CTRL, CAPS SHIFT i FN w zewnętrznej klawiaturze (np. Apple Keyboard Folio). Od początku mojej przygody z Macami zamieniam funkcjami klawisze ALT i CMD i czekam na możliwość zrobienia tego także na klawiaturze dołączanej do mojego iPada.

Źródło: MacRumors