Czym bliżej czerwca i konferencji WWDC, podczas której Apple prezentuje nowe systemy operacyjne, tym więcej mówi się o nowych funkcjach w iOS 14 i macOS 10.16. Wiele zmian ma się pojawić w wiadomościach iMessage.

Jedną z nich ma być możliwość wycofywania czy wręcz usuwania wiadomości po wysłaniu. Taka wiadomość ma być później widoczna zarówno dla nadawcy i odbiorcy, ale z oznaczeniem, że została usunięta.

Dodatkowo ma pojawić się możliwość oznaczania innych osób w wiadomości iMessage, podobnie jak robi się to na Twitterze czy w Slacku, a więc za pomocą znaku „@”. Osoby te otrzymają wtedy odpowiednie powiadomienie. Pojawić się ma także możliwość oznaczania ostatniej wiadomości jako nieprzeczytanej oraz udostępnianie statusu, tak jak wcześniej możliwe to było za pośrednictwem aplikacji iChat. Z kolei w czatach grupowych iMessage mają także pojawić się oznaczenia, że rozmówcy piszą właśnie wiadomość.

Aplikacja Wiadomości w macOS 10.16 może być przeniesiona z iOS/iPadOS dzięki technologii Catalyst. Jej wstępną wersję odkrył w ubiegłym roku deweloper Steve Troughton-Smith, znany z wynajdywania tego typu ukrytych i nie dostępnych dla użytkowników, bo nie w pełni jeszcze gotowych funkcji i aplikacji.

Źródło: MacRumors


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.