Przełom marca i lutego w świecie Apple zdominowany jest przez dwa główne tematy. Pierwszy to ten nasz, można rzec „lokalny” temat, dotyczący tylko społeczności Apple. Jest nim możliwa marcowa prezentacja nowych produktów. Mówi się tutaj o nowych iPadach, nowej wersji przystawki Apple TV, ale chyba przede wszystkim o następcy popularnego iPhone'a SE. Analizę tego, co być może wkrótce zobaczymy, oraz tego, co może mieć nowy budżetowy iPhone, przedstawiają w swoich tekstach Bartek Mazurek i Grzegorz Świątek.

Konferencja to jednak nie jest jedyny temat, o którym mówi się w kontekście Apple. Tym globalnym, w którym o Apple wspomina się jako o elemencie globalnego rynku, jest oczywiście koronawirus i wpływ tej - śmiało można już powiedzieć - pandemii na globalną gospodarkę. Czy Apple będzie odporne na spowolnienie gospodarcze w Chinach, będących głównym producentem urządzeń tej marki, i szerszy globalny kryzys spowodowany koronawirusem? Kluczem są tutaj usługi. Pisze o tym Michał Masłowski.

To oczywiście tylko niektóre z tematów, które poruszamy w bieżącym numerze naszego magazynu. Życzę Wam jak zwykle miłej lektury.

Pobierz MyApple Magazyn nr 2/2020