Benjamin Geskin opublikował wczoraj film, na którym rzekomo zobaczyć można iPhone'a z zainstalowanym systemem iOS 14. Na filmie przedstawiono sposób w jaki nowa wersja systemu operacyjnego Apple umożliwi użytkownikom przełączanie między uruchomionymi aplikacjami.

Widoczny na filmie system to podobno wewnętrzna wersja inżynierska systemu iOS 14.0. Widać, że uruchomione aplikacje prezentowane są na ekranie przełączania zupełnie inaczej niż w systemie iOS 13 - w formie siatki. Zmieniono także działanie tej funkcji. Przeciągnięcie aplikacji w dół powoduje, że ekran się przyciemnia, a u góry pojawia się ikona kłódki. Być może umożliwi to przypięcie aplikacji do ekranu multitaskingu. Podobnie jak w obecnie wersji iOS, przeciągnięcie okna aplikacji w górę wymusza jej zamknięcie.

Geskin napisał, że nie jest to raczej wersja aktualnego systemu po tak zwanym jailbrake'u choć wiadomo, że taka operacji pozwala na zmianę domyślnego wyglądu ekranu przełączania aplikacji.

Na potwierdzenie swoich słów opublikował zdjęcie jednego z ekranów aplikacji Ustawienia, w którym wybrać można cztery opcje przełączania aplikacji: Automatic, Deck Switcher, Grid Switcher, Minimum Viable Switcher. Nie wiadomo jak działać będą poszczególne opcje.

Warto pamiętać, że tego typu informacje zawsze traktować z dużym dystansem.

Źródło: iDownloadBlog