Od niedawna testuję akcesoria do zegarka Apple Watch. Są to paski marki Puro oraz podstawka Time Stand od firmy Just Mobile. Zapraszam na krótką recenzję tych produktów.

Na początek kilka słów na temat rynku akcesoriów do zegarków Apple Watch. Podzielić je można na kilka grup: paski, folie i szkła ochronne, etui, stojaki i stacje ładujące. Najbardziej popularne są chyba paski. Ich oferta jest bardzo różnorodna. Na rynku dostępne są różnego typu bransolety, paski gumowe i takie wykonane z tkaniny, a każdy z nich nadaje zegarkowi zupełnie innego charakteru. Folie, szkła i etui chronią ekran lub całą kopertę zegarka. Osoby, które prowadzą aktywny tryb życia powinny zainwestować w dobrej jakości szkło lub ewentualnie folię. Etui moim zdaniem psuje wygląd Apple Watcha. Kupić można oczywiście takie, które nie powodują, że zegarek wygląda inaczej, ale etui sprawia, że zegarek jest grubszy, a to mi się nie podoba. Ostatni rodzaj akcesoriów to stojaki i stacje ładujące. Różnią się od siebie tym, że te pierwsze nie mają funkcji ładowania i trzeba zamontować w nich przewód do ładowania, który sprzedawany jest w komplecie z zegarkiem lub inny. Tak w skrócie opisać można rynek akcesoriów do zegarka Apple.

Paski, które testuję to niebieski PURO APPLE WATCH BAND i PURO ICON APPLE WATCH BAND w kolorze „avio”. Oba te paski to substytuty dla nylonowej opaski sportowej i standardowego - fluoroelastomerowego paska od Apple. Co więcej ich kolor jest niemal taki sam jak oryginalnych odpowiedników w kolorze nordyckiego błękitu. Aż dziwne, że Apple nie pozwało firmy Puro o skopiowanie ich produktów, ale może to i dobrze. Ceny opaski i paska PURO są znacznie niższe niż akcesoriów od Apple. Różnicę czuć w dotyku. Pasek PURO jest nieco lżejszy bardziej miękki i elastyczny niż ten od Apple. Wbrew pozorom nie jest to jego zaletą, bo wydaje mi się, że ma nieznacznie większą tendencję do „przyklejania się” do spoconego nadgarstka. Różnica jest niewielka, a według mnie cena ją rekompensuje. W opakowaniu znajdziemy trzy elementy. Jeden z zapięciem i dwa z dziurkami o długości 140 i 210 milimetrów, co pozwala dopasować długość paska do obwodu nadgarstka.

pasek puro apple watch

Niestety nie miałem okazji nosić nylonowej opaski od Apple, ale ta od PURO bije oba gumowe paski na głowę. I nie mam na myśli tutaj tego, że producentem jest właśnie ta firma, ale zapewne każda tego typu opaska jest o wiele lżejsza i bardziej przewiewna niż gumowy pasek, co dla mnie jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. W opasce nadgarstek się nie poci, a nylon sprawia wrażenie jakby w ogóle go nie było.

opaska puro apple watch

opaska puro apple watch

Podsumowując, gumowy pasek od Apple wydaje się bardziej solidny i troszkę bardziej wygodny niż ten marki PURO, ale niższa cena wynosząca 79 złotych rekompensuje te różnice. Nylonowa opaska jest moim zdaniem najbardziej wygodna. Na pewno w najbliższym czasie kupię sobie taką żeby nosić na codzień. Cena to również 79 złotych.

Podstawka Time Stand to bardzo prosta, ale elegancka konstrukcja. Wykonana jest z aluminium z matowym wykończeniem. Wyżłobiono w niej miejsce na przewód i magnetyczną końcówkę. Całość wygląd bardzo estetycznie i elegancko prezentuje się na biurku. Podstawka jest odpowiednio wyważona, a na spodzie przyklejono gumę. Sprawia to, że jest ona bardzo stabilna, co pozwala na swobodne korzystanie z zegarka podczas ładowania. Cena nie należy do najniższych i wynosi 179 złotych, ale z pewnością sięgną po nią osoby, lubiące ładne rzeczy, które mimo swojej prostoty spełniają założoną funkcję.

Time Stand Just Mobile

Time Stand Just Mobile