Podczas tegorocznego festiwalu filmowego SXSW, który odbędzie się w dniach 13 - 22 marca w Austin w Teksasie, zaprezentowane zostaną trzy nowe produkcje przygotowane specjalnie dla usługi Apple TV+ oferującej wideo na żądanie. Jedną z nich jest zapowiedziany wczoraj przez Apple film dokumentalny o zespole Beastie Boys („Beastie Boys Story”). Dwie kolejne to animowany serial muzyczny „Central Park” oraz film dokumentalny „Home” przedstawiający najbardziej innowacyjne domy na świecie.

Fragment informacji prasowej Apple:

"Central Park"
Stworzony przez Lorena Bouchard, laureata nagrody Emmy („Bob's Burgers”), producenta wykonawczego Norę Smith („Bob's Burgers”) i Josha Gada („Frozen”), „Central Park” to animowany serial muzyczny opowiadający o tym, jak rodzina opiekunów, którzy mieszkają i pracują w Central Parku, ratują to miejsce, a właściwie świat.

"Home"
Stworzony przez twórcze umysły stojące za „Chef’s Table” i „The Defiant Ones”, „Dom” to nowatorski serial dokumentalny, który oferuje widzom niespotykane dotąd spojrzenie na najbardziej innowacyjne domy na świecie i odsłania przesuwającą granicę wyobraźnię wizjonerów, którzy odważyli się marzyć i je budować.

Źródło: Apple