Wprawdzie aplikacja mObywatel przeznaczona dla iOS ma dość ograniczoną funkcjonalność, jednakże Ministerstwo Cyfryzacji powolutku pracuje nad jej zwiększaniem.

Przy pomocy wspomnianego wyżej programu można już między innymi odebrać paczkę na poczcie, potwierdzić swoją tożsamość w pociągach InterCity oraz pokazać dowód rejestracyjny samochodu, kartę pojazdu czy potwierdzenie polisy OC.

Dziś Minister cyfryzacji Marek Zagórki podczas wywiadu w PR24 poinformował, że polscy kierowcy będą mogli dodać do wspomnianej wyżej aplikacji dokument potwierdzający ich prawo do kierowania pojazdami mechnicznymi. Ma to nastąpić jeszcze przed wakacjami.

Elektroniczne prawo jazdy ma działać na podobnej zasadzie jak dowód rejestracyjny, który kierowcy mogą już dodawać do aplikacji mObywatel. Nie trzeba mieć więc przy sobie papierowego dokumentu, bo policja ma dostęp do baz danych online i samodzielnie może sprawdzić uprawnienia kierowcy. Warto zaznaczyć, że jeśli auto jest zarejestrowane na kierowcę pojazdu, nie musi on mieć nawet aplikacji mObywatel z dodanym dokumentem. Ale zdaniem szefa resortu cyfryzacji, ma to wartość dodaną bo np. apka przypomina o zbliżającym się badaniu technicznym czy terminie polisy OC.

Źródło: Cashless.pl


Tydzień promocji z firmą BASEUS

w bieżącym tygoniu cały asortyment firmy BASEUS z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: BASEUS10 i kupuj taniej.