W serwisie iGeeksBlog opublikowane zostały rendery przedstawiające kolejną generację iPhone'a SE. Urządzenie nazwane zostało jako „iPhone 9” lub „iPhone SE 2”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że dostarczył je Steve Hemmerstoffer, właściciel twitterowego konta OnLeaks.

Warto przypomnieć, że publikacje Hemmerstoffera często okazują się trafione. Na początku poprzedniego roku opublikował on rendery iPhone'a 11 Pro, które przedstawiały smartfona niemal takiego samego jak ten zaprezentowany dziewięć miesięcy później.

Przewidywania Hemmerstoffera zbieżne są z informacjami podanymi wcześniej przez analityka Ming-Chi Kuo. Smartfon, który ma być następcą modelu SE przypomina iPhone'a 8. Wyposażony jest w ekran LCD z przekątną o długości 4,7 cala, szerokie ramki, przycisk Home z Touch ID i pojedynczy tylny aparat. Co ciekawe, na grafikach nie widać gniazda słuchawkowego.

iPhone SE2

iPhone SE2

iPhone SE2

iPhone SE2

Nie wiadomo z jakich materiałów wykonany będzie nowy smartfon. Rendery przedstawiają polerowaną metalową ramką i tylny panel wykonany z matowego szkła, jak w przypadku iPhone'a 11 Pro, ale są to tylko przyoszpuszczenia Hemmerstoffera. Bardziej prawdopodobne jest, że w smartfonie, który według doniesień kosztować ma 399 dolarów wykorzystana zostanie tańsza, aluminiowa ramka.

Pewne są podobno informacje na temat wymiarów tego urządzenia. Ma ono być o pół milimetra grubsze o iPhone'a 8, ale wysokość i szerokość mają być niemal takie same jak we wspomnianej „ósemce”.

Źródło: iGeeksBlog, MacRumors