Jak donosi serwis DigiTimes, w tym roku Apple zaprezentować ma nie jeden, a dwa dodatkowe modele smartfonów, które stanowić będą kontynuację linii SE.

Jedno z urządzeń będzie bezpośrednim następcą iPhone'a SE, a drugie ma być jego ulepszoną wersją i jeśli rzeczywiście powstanie to będzie wyposażone w ekran o przekątnej 5,5 lub 6,1 cala. Premiera ma odbyć się pod koniec tego lub na początku przyszłego.

Potwierdzeniem tego mają być informacje od dostawców Apple, którzy twierdzą, że otrzymali oni informację o tym, że tegoroczna produkcja dotyczyć będzie sześciu modeli. Tajwańska firma Chipbond Technology otrzymała już podobno zamówienia na produkcję podzespołów do dwóch modeli wyposażonych w ekrany LCD.

Nieco inne przewidywania prezentuje Ming-Chi Kuo. Spodziewa się on, że w 2020 roku Apple pokaże pięć nowych modeli iPhone'ów: następcę SE z wyświetlaczem LCD o przekątnej 4,7 cala w pierwszej połowie 2020 roku oraz cztery modele wyposażone w ekrany typu OLED. Jeden z nich ma mieć przekątną 5,4 cala. Dwa kolejne modele będą nieco większe - z ekranami 6,1 cala. Największy będzie charakteryzować się przekątną o długości 6,7 cala. Pojawić się one mają w drugiej połowie roku.

Źródło: MacRumors