Na trwających właśnie targach IFA, firma Mobee zaprezentowała bezprzewodową ładowarkę stworzoną z myślą o najnowszej myszy komputerowej Apple’a. Jak zapewnia producent, dzięki temu urządzeniu użytkownicy Magic Mouse będą mogli całkowicie zapomnieć o tradycyjnych bateriach.

Magic Charger – bo tak nazywa się niezwykła ładowarka – jest urządzeniem pozwalającym na uzupełnienie energii „magicznej myszki” bez wyciągania i wymiany baterii. Wystarczy zastąpić tradycyjne AA specjalną wkładką, będącą jednocześnie akumulatorem. Następnie myszkę należy położyć na niewielkiej podkładce i poczekać na zapalenie się zielonej lampki.

Jedno ładowanie trwa około sześciu godzin. Jest to nieco dłuższy czas niż w przypadku tradycyjnych ładowalnych baterii, jednak w pełni naładowana wkładka powinna wystarczyć na sześć dni swobodnej pracy. Ponadto mysz wyposażona w akumulator Magic Charger jest lżejsza oraz bardziej czuła.

Ładowarka trafi na rynek w połowie października. Będzie dostępna w cenie 49,90€. Nie wiadomo jednak, czy urządzenie trafi do Polski.

Firma Mobee zapowiedziała już pracę nad kolejnymi gadżetami wspierającymi produkty Apple’a. Nie zdradziła jednak żadnych szczegółów.

Poniżej prezentujemy film przedstawiający sposób użycia Magic Charger.

Źródło: electronista.com, engadget.com


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.