Dwa miesiące temu w sieci pojawiła się informacja o planowanym rychłym rozpoczęciu zdjęć do serialu „Fundacja”, będącego ekranizacją kanonów literatury SF - cyklu powieści Isaaca Asimova. Powstawać ma on na zamówienie Apple i dostępny będzie w usłudze Apple TV+. Firma kompletować ma właśnie obsadę.

Jak donosi serwis Deadline zagrają w nim Lee Pace i Jared Harris, a także Lou Llobell, Leah Harvey, Laura Birn, Terrence Mann oraz Cassian Bilton.

Zdaniem Deadline Leah Harvey wcieli się w rolę Salvor. Nie wiadomo czy chodzi tutaj o Salvora Hardina, inteligentnego i przebiegłego burmistrza niewielkiej, pozbawionej zasobów i znajdującej się na rubieżach galaktycznego imperium planety Terminus, siedzibie tytułowej Fundacji założonej przez Hariego Seldona. Salvor Hardin wskutek pierwszego z zapowiadanych przez Seldona kryzysów przejmuje władzę nad Fundacją od encyklopedystów i zdobywa kontrolę nad sąsiednimi systemami planetarnymi dzięki technologii nuklearnej i stworzonej przez niego nowej religii. Jeśli faktycznie Deadline wspomina o Salvorze Hardinie, to w tę męską rolę wcieli się kobieta.

Jared Harris ma z kolei grać rolę Hariego Seldona, matematyka i tzw. „psychohistoryka” twórcę tytułowej Fundacji, której prawdziwym celem ma być stworzenie nowego galaktycznego imperium po upadku tego pierwszego. Z kolei Lee Pace ma zagrać rolę imperatora. Zarówno Birn, Mann i Bilton wcielą się w postaci z rodziny samego imperatora.

Źródło: Deadline


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.