Wyprodukowany dla Apple TV+ film „Bankier” opowiadający prawdziwą historię dwóch afro-amerykańskich przedsiębiorców, którzy postanowili założyć w latach 60 bank w Teksasie udzielający pożyczek mieszkaniowych dla czarnoskórych, nie zostanie pokazany na festiwalu filmowym AFI Fest. Apple odwołało ten seans w związku z możliwymi niewygodnymi faktami dotyczącymi jednego z bohaterów przedstawionych w tym filmie - Bernarda Garretta Seniora.

Jak donosi serwis Deadline, osoba powiązana z nieżyjącym już Garettem Seniorem ujawniła jednej z hollywoodzkich gazet fakty, które stawiają go w złym świetle, mówi się nawet o oskarżeniach. Nie wiadomo jednak jeszcze o co dokładnie chodzi. W związku z zaistniałą sytuacją Apple zdecydowało się odwołać prezentację podczas AFI Fest. Firma razem z producentami zamierza przyjrzeć się tym informacjom i następnie podjąć odpowiednie kroki.

Jeśli ujawnione informacje będą faktycznie dużego kalibru, to Apple może mieć problem. Film może nie trafić ani do kin - jego premiera zaplanowana jest na 6 grudnia - ani tym bardziej do usługi Apple TV+. Nakłady na niego poświęcone, a przede wszystkim środki finansowe okazać się więc mogą bardzo złą inwestycją. I choć finanse Apple na tym pewnie nie ucierpią, to z pewnością ucierpi na tym oferta usługi Apple TV+.

Źródło: MacRumors za Deadline


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.