Apple wprowadziło dzisiaj do sprzedaży nowe etui z wbudowaną baterią - Smart Battery Case - dla iPhone'ów 11, 11 Pro i 11 Pro Max.

Etui dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, białym oraz w kolorze piaskowego różu i wyposażone są w moduł ładowania indukcyjnego w standardzie Qi. Wszystkie, niezależnie od modelu najnowszego iPhone'a dla którego są przeznaczone, kosztują 619 zł.

W opisie etui Smart Battery Case w każdej z wersji, a więc dla iPhone'a 11, 11 Pro i 11 Pro Max przeczytać można:

Etui ma specjalny przycisk do uruchamiania apki Aparat bez względu na to, czy iPhone jest akurat zablokowany czy odblokowany. Krótkie naciśnięcie przycisku pozwala zrobić zdjęcie, a dłuższe – nagrać wideo. Do selfie jak znalazł.

Etui Smart Battery Case jest też zgodne z ładowarkami posiadającymi certyfikat Qi. Możesz jednocześnie uzupełniać energię swojego iPhone’a i etui z baterią. A w pełni naładowane etui Smart Battery Case wydłuża czas pracy na baterii nawet o 50%*. Dzięki temu jeszcze dłużej rozmawiasz, korzystasz z internetu czy odtwarzasz dźwięk i wideo. Po założeniu etui Smart Battery Case poziom naładowania inteligentnej baterii wyświetla się na ekranie blokady iPhone’a i w Centrum powiadomień. Dlatego zawsze wiesz, ile energii zostało Ci do wykorzystania.

Etui można ładować jeszcze szybciej za pomocą ładowarek zgodnych ze standardem USB-PD. Obsługuje ono także akcesoria Lightning, takie jak słuchawki EarPods ze złączem Lightning (dostarczane razem z iPhonem) lub przejściówka z Lightning na cyfrowe AV (sprzedawana oddzielnie).

Źródło: Apple